Tanárok petícióval kérik, hogy mentsék fel őket a portfólióvédés alól
Aláírásgyűjtésbe kezdett egy tanítónő április 22-én azért, hogy halasszák el az idei év portfólióvédéseit.
Aláírásgyűjtésbe kezdett egy tanítónő április 22-én azért, hogy halasszák el az idei év portfólióvédéseit.
Március 31-ig jelentkezhetnek a pedagógusok a 2020-as minősítésre – az ehhez szükséges dokumentumokat már közzétette az Oktatási Hivatal.
A 2018-as minősítésre jelentkező pedagógusok nagy része még nem kezdte el a portfólió feltöltését, ezért az Oktatási Hivatal emlékeztető e-mailt küldött nekik. Sőt nemcsak nekik, hanem az érintett tanárok, tanítók igazgatójának is.
Milyen dátumokra és határidőkre kell odafigyelnetek novemberben, ha tanárként dolgoztok, középiskolai vagy egyetemi felvételire készültök?
Kevesebb mint egy hónapjuk van a portfóliókészítésre azoknak a pedagógusoknak, akik jelentkeztek a 2018-as minősítési eljárásra.
Az intézményhez hasonlóan a pedagógusok és a vezetők önértékelését két év helyett ötéves ciklusokban kell elvégezni - mondta Szakál Ferenc Pál köznevelési szakértő.
Több sebből is vérzik a tanárok minősítése, a procedúra elég bizarr: olyan felügyelők nézik a tanárok munkáját, akik nem feltétlenül értenek az adott tantárgyhoz.
Három hónapig jószerével nem vett részt családja életében az a tanár, akinek portfóliót kellett készíteni a minősítési eljárás miatt. Míg ő ezt tisztességgel megcsinálta, a rendszer folyamatos leállása miatt újra és újra kellett kezdenie a feltöltést, míg végül eljutott tűréshatára szélére. Úgy érzi, mintha szembeköpték volna.
Azoknak a tanároknak, akik a Pedagógus I. és Pedagógus II. kategóriák valamelyikébe szeretnének lépni, a hónap végéig kell feltölteniük az e-portfóliójukat.
Novemberben elindultak az önértékelési csoportok munkái, a legtöbb igazgató már megkapta, mikor és hány tanárát fogják vizsgálni. A tanároknak ez csak egy újabb stresszhelyzet a novemberi portfóliókészítés mellett, amin az sem segít, hogy egy-egy szakértő – aki őket minősíti vagy felügyeli – sokszor a dupláját keresi annak, mint ők, úgy, hogy akár feleannyi idős és kevesebb a szakmai tapasztalata.
November 30-ig kell feltölteni portfóliójukat azoknak a tanároknak, akik 2017. január 1-jétől a pedagógus II kategóriába szeretnének kerülni.
November 30 - ezt a határidőt kell megjegyezniük azoknak a tanároknak, akik részt akarnak venni a minősítési eljáráson.
Már csak egy napig dolgozhatnak portfóliójukon a minősítési eljárásra jelentkező pedagógusok - december 1-jén 23 óráig kell feltölteni a dokumentumokat.
November 30-ig készíthetik el portfóliójukat azok a tanárok, akik 2016. január 1-jétől a pedagógus II kategóriába szeretnének kerülni.
Meddig kell leadni a tanári portfóliót? Mikor kerülnek át pedagógus II kategóriába a minősített tanárok és tanítók? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Milyen portfóliót kell leadniuk a minősítésre jelentkező pedagógusoknak november végéig? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Megnyílt a pedagógusminősítési rendszer egyszerűbb portfóliófeltöltés elektronikus felülete: azok a pedagógusok, akik szerepelnek az oktatásért felelős miniszter által kiadott 2015-ös minősítési tervben, november 30-ig tölthetik fel a szükséges dokumentumokat.
Harmincezer pedagógus vehet részt a 2015-ös minősítési eljárásban, ehhez azonban november végéig fel kell tölteniük a portfóliójukat. Az Oktatási Hivatal útmutatója szerint ez legalább négy-hat hónapos munka, így érdemes már most nekilátni.
Május 30-a és június 5-e között pótolhatják a hiányzó adatokat ls dokumentumokat azok a pedagógusok, akik április 30-ig feltöltötték e-portfóliójukat, az azonban nem felel meg a véglegesítés feltételeinek - közölte az Oktatási Hivatal.
A feltöltésre jogosult pedagógusok háromnegyede véglegesítette portfólióját - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma. Április 30-ig tölthették fel portfóliójukat azok, akik 14 éves szakmai gyakorlattal rendelkeznek, és szakvizsgát is szereztek.